Czy masz problemy z wypadaniem włosów? Nie trać głowy!

Rozważ przyczyny wypadania włosów. Może ich być dużo, na przykład czapki, suszenie suszarką lub suchym powietrzem, kosmetyki zbyt ciężkie do modelowania i stylizacji, złe odżywianie, stres i tak dalej. Spróbuj zminimalizować lub wyeliminować te czynniki.

Na początek na stronie allhairstyle wybierz modne fryzury i fryzury dla różnych długości włosów.

Następnie zadbaj o włosy od wewnątrz za pomocą specjalnych suplementów diety. Oczywiście wyniki nie są widoczne od razu, ale to znacznie je wzmocni. Jedz zdrową dietę bogatą w cynk, magnez, żelazo, witaminy B i PP, A, C, E.

Wmasuj odżywcze olejki w skórę głowy. Bardzo ważna uwaga — przeczytaj skład i sposób działania używanych przez Ciebie kosmetyków. Niektóre oleje działają jak klej. Chronią włosy przed uszkodzeniami, ale nie wpływają na wzmocnienie i regenerację.

Podczas mycia szamponem nie pocieraj skóry ani nie ciągnij za włosy. Spróbuj masować skórę głowy delikatnymi ruchami okrężnymi. Masaż poprawia ukrwienie, co z kolei przyspiesza porost włosów.

Unikaj też farbowania, jeśli masz poważne wypadanie włosów. Wybierz szampony z biotyną i silikonem. Staraj się używać suszarki do włosów tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Codziennie wypada około 50-100 włosów. Wiosną i jesienią tracimy ich znacznie więcej. A to naturalny cykl — pamiętaj tylko o zróżnicowanej diecie i odpowiedniej pielęgnacji włosów. Jeśli wypadanie włosów jest zbyt zauważalne, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.