Przygotuj swoją skórę na zimę

Zmienne temperatury, kiedy na zewnątrz panuje mróz, a wewnątrz ciepło, nie wpływają na zdrowie naszej skóry. Dowiedzmy się, jak zadbać o nią zimą.

Zima nie jest łatwym okresem dla naszej skóry. Dość często trzeba wyjść na zewnątrz przy silnym mrozie, a potem wrócić do wysokich temperatur. Dodatkowo centralne ogrzewanie, ogrzewanie mieszkania sprawia, że ​​powietrze jest bardzo suche, co również wpływa na skórę.

Przede wszystkim zadbaj o jak najwięcej wilgoci. Są to środki nawilżające i picie dużej ilości wody. Używaj kosmetyków, które nawilżają twarz i matują skórę. Zamiast mleczka używaj myjących żeli i pianek. Skorzystaj z bezpłatnych kodów promocyjnych, aby zaoszczędzić na zakupach. Nie używaj kosmetyków na bazie alkoholu.

Wychodząc z domu w mroźny dzień nałóż na skórę specjalny krem. Takie kremy zawierają więcej tłuszczu i dobrze chronią twarz.

Pamiętaj o ochronie przed promieniami UV. Nawet w pochmurne dni słońce może nas dosięgnąć. Pamiętaj, aby dbać o siebie, zwłaszcza jeśli używasz kwasów. Decydując się na spacer lub jazdę na nartach zimą w słoneczny dzień, wtedy Twoja skóra jest znacznie bardziej narażona na szkodliwe promieniowanie niż latem, ponieważ promienie odbijają się od śniegu.

Utrzymuj odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu. Użyj nawilżacza lub przynajmniej zostaw mokre ręczniki na grzejniku i regularnie wietrz pomieszczenie.

Zadbaj o swoją skórę od wewnątrz. Jedz dużo owoców i warzyw, które dostarczają organizmowi niezbędnych witamin.