Jak często używasz makijażu?

W łazience zbieramy dużo kosmetyków, ale sprawdźmy, jak często ich używamy. Czasami zbyt dużo kosmetyków jest szkodliwe.

Zarośla

Najlepiej stosować peeling do twarzy i ciała raz lub dwa razy w tygodniu.

Lakier do włosów

Lakier do włosów nie jest konieczny po każdym szamponie, więc używaj go podczas stylizacji przed jakimś wielkim wysiłkiem.

Odżywka do włosów

Jeśli Twoja odżywka do włosów nie jest przeznaczona do codziennej pielęgnacji, jak powinno być napisane na opakowaniu, wystarczy jej używać raz lub dwa razy w tygodniu.

Maski na twarz

Maseczki przeciwzmarszczkowe i maseczki nawilżające najlepiej nakładać na skórę dwa razy w tygodniu. Wystarczy raz nałożyć maseczkę z glinki na twarz uprzednio wyparzoną w kąpieli wodnej.

Antyperspiranty

Antyperspiranty należy generalnie stosować raz dziennie rano. Wieczorem należy dokładnie spłukać pozostałości.

Krem do usuwania włosów

Częste stosowanie kremu do depilacji powoduje podrażnienia skóry, zwłaszcza w okolicach bikini. Nie trzymaj go na skórze dłużej, niż jest napisane na opakowaniu. Kobiety, które chcą usunąć nadmiar włosów, powinny używać depilatora elektrycznego, wosku lub samej maszynki do golenia.

Lakier do paznokci

Jeśli jesteś przyzwyczajony do codziennego malowania paznokci, ważne jest, aby odpoczywać co trzy tygodnie. W ciągu kilku dni płytki paznokcia odnawiają się, jeśli wciera się odżywczy olej rycynowy. Paznokcie wielokolorowe wyglądają oczywiście ładnie, ale lakier je osłabia.