Świeże zasady pielęgnacji tatuażu

Jeśli właśnie masz tatuaż, powinieneś wiedzieć, że niewłaściwa pielęgnacja może zrujnować nawet najbardziej wysokiej jakości pracę.

W salonie tatuażu w Moskwie, kiedy mistrz wykonuje tatuaże, zawsze opowie Ci o podstawowych zasadach pielęgnacji rysunku na ciele, patrz tutaj.

Tak więc bandaż, który artysta założył na miejsce tatuażu, nie musi być usuwany przez około trzy godziny. Wszystko zależy od złożoności rysunku. Przez jakiś czas na skórze wokół tatuażu poczujesz lekki ból.

Skóra w okolicy tatuażu z reguły zmienia kolor na czerwony i wyróżnia się posoka. To całkiem normalne. Najważniejsze na tym etapie jest zapobieganie wnikaniu różnego rodzaju infekcji.

Gdy bandaż będzie można usunąć, spłucz projekt zimną wodą i osusz ręcznikiem. Po cienkiej warstwie nałóż maść zaleconą przez mistrza. Oczywiście niedopuszczalne jest smarowanie tatuażu codziennymi kremami na twarz, dłonie czy stopy, gdyż efekt może być nieprzewidywalny ze względu na skład produktu.

Ponadto, nie stosuje się rozwiązania alkoholowych na świeżym tatuażem, ponieważ będzie to kolidować z procesem gojenia.

Nie drap, nie zrywaj ani nie zrywaj górnej suchej warstwy tatuażu. Nie opalaj się na plaży ani nie korzystaj z solarium. Na początkowych etapach gojenia bezpośrednie światło słoneczne może odbarwić tatuaż.

Powstrzymaj się od wszelkiego rodzaju zabiegów wodnych i nie bandażuj tatuaży. Noś luźne, naturalne tkaniny, takie jak bawełna lub len.

Skóra w obszarze tatuażu goi się w ciągu pięciu do siedmiu dni. Wszystko zależy od złożoności wykonywanej pracy i indywidualnych cech organizmu.