Tyle słoików na półce … i każdy ma zastosowanie ta zapachy. Nawet okolice oczu wymagają specjalnego narzędzia. Kosmetolodzy twierdzą, że zwykły krem do twarzy nie nadaje się do tego delikatnego obszaru. Rozumiemy, czy naprawdę tak jest?
Dlaczego potrzebujesz osobnego kremu na okolice oczu?
Skóra wokół oczu różni się od skóry twarzy. Po pierwsze jest cienki, a po drugie w tej okolicy znajdują się naczynia krwionośne i limfatyczne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność. A poza tym brak gruczołów łojowych i niewielka ilość kolagenu i elastyny sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa na zmiany związane z wiekiem. Swoją drogą, czy zwróciłaś uwagę na to, że w pierwszej kolejności pojawiają się zmarszczki wokół oczu? Tak, dzieje się to poprzez mięśnie odpowiedzialne za mimikę twarzy (ponad 20 z nich). Zwykli specjaliści od kremów do twarzy nie zalecają nakładania na ten delikatny obszar, ponieważ narzędzie może wywołać obrzęk i podrażnienie.
Jak dobrać krem do okolic oczu?
Przede wszystkim zwróć uwagę na przeznaczenie kremu, ponieważ w zależności od wieku mogą wystąpić różne problemy w okolicy oczu: zmarszczki mimiczne, opadające powieki, cienie pod oczami, obrzęki i inne. Dlatego kremy różnią się składem i konsystencją – lekką lub bogatą.
Jak aplikować krem pod oczy?
Do jednej aplikacji będziesz potrzebować bardzo mało kremu. Masę równą ziarnom ryżu rozprowadź na skórze wokół oczu palcem serdecznym (jest najsłabszy, dzięki czemu nie uciska delikatnej skóry i jej nie napina). Przejdź najpierw wzdłuż dolnej kości oczodołowej od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, a następnie wzdłuż górnej kości oczodołowej od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Ostatnim krokiem jest lekkie wklepanie, aby produkt głębiej wchłonął się w skórę. Nawiasem mówiąc, nie nakładaj kremu na górne ruchome powieki, w przeciwnym razie rano może wystąpić obrzęk.