Czy używanie suszarki do włosów naprawdę niszczy włosy?

Bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że częste suszenie włosów niszczy je. Czy suszarka do włosów jest najbardziej podstępnym wrogiem naszych włosów? Tak, jeśli użyjesz go źle

MIT

Włosów nie należy codziennie suszyć gorącym powietrzem.

Nie prawda! Możesz. Jeśli tylko będziesz przestrzegać podstawowych zasad pielęgnacji włosów. Wręcz przeciwnie, nie tylko nada fryzurze pożądany kształt, ale unikniesz odwodnienia i zniszczenia włosów.

Niewłaściwe użycie suszarki do włosów jest sprzeczne ze wszystkimi instrukcjami i może uszkodzić włosy. Jak więc wysuszyć włosy, aby nie tylko zachować ich zdrowie, ale także modnie i profesjonalnie wymodelować fryzurę?

PRAWDZIWE

Włosy najlepiej suszyć w niższych temperaturach. Gorące powietrze (najwyższy poziom) oczywiście nie jest dobre dla naszych włosów. Prowadzi to do zniszczenia ich struktury, wysychania, osłabienia i pogorszenia ich stanu.

Dlatego do suszenia włosów należy używać ciepłego powietrza, ale nie gorącego powietrza. Susz włosy prawie zimnym lub chłodnym powietrzem. Będzie to idealne rozwiązanie dla naszych włosów.

W ostatnim etapie suszenia włosów należy zazwyczaj dopuścić zimne powietrze, aby nadać im zdrowy połysk. Zimne powietrze również wygładza loki. W ten sposób suszymy włosy ciepłym powietrzem, a na ostatnim etapie włączamy zimne.

Jeśli robisz wszystko zgodnie z zasadami, a twoje włosy pozostają matowe i pozbawione życia, zmień kapelusz. Dobrą decyzją jest zakup czapek zimowych Nike, które nie tylko niezawodnie chronią przed chłodem, ale także pozwalają włosom zachować objętość i blask.