Naucz się oczyszczać i zwężać pory na twarzy

Nasza skóra ma pory. Są to małe rowki, z których wyrastają włosy, wydzielane jest łój i pot. Często pory rozszerzają się i wyglądają nieatrakcyjnie i nie estetycznie. Najczęściej osoby o cerze tłustej borykają się z problemem rozszerzania się porów.

Całkowite wyeliminowanie porów nie jest możliwe, ale możemy wiele zrobić, aby ograniczyć ich widoczność do minimum.

Podstawą w tym przypadku jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy. Kosmetyki usuwające pot lub sebum z porów skóry poprawiają jej wygląd. Rozważ dokładne zmywanie makijażu i umycie twarzy żelami antybakteryjnymi. Idealne są tu popularne ostatnio pędzle i tampony do mycia twarzy.

Udaj się do salonu kosmetycznego i zrób profesjonalny peeling. Jeśli masz wrażliwą skórę, kosmetyczka będzie mogła użyć odpowiednich kosmetyków. W przypadku skóry tłustej odpowiednie są produkty kosmetyczne z mocniejszymi cząstkami ściernymi.

Nie oszczędzaj również kolagenu i witaminy C dla swojej skóry. Niska elastyczność skóry, która pojawia się wraz z wiekiem i powoduje nierówności, jest znacznie bardziej zauważalna niż myślisz. Postaw na kremy i żele zawierające kolagen i witaminę C.

Skutecznym sposobem radzenia sobie z rozszerzonymi porami jest sauna lub kąpiel wodna. Stań na kilka minut nad przegotowaną wodą z głową nakrytą ręcznikiem. W efekcie pory otwierają się, a to pomaga skórze skuteczniej zwalczać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

Dla większego efektu przetrzyj skórę kostkami lodu po masażu parowym twarzy.